Взимку ковдра — це одна з найголовніших речей, яка забезпечує затишок та тепло. При її виборі кожен враховує різні речі, в залежності від своїх потреб та уподобань. Одним подобаються великі, важкі перини, іншим — навпаки, тонкі та легкі моделі, які нагадують покривало. На що звернути увагу при виборі ковдри, щоб вона відповідала всім потребам — розповідаємо в цій статті.
На що звернути увагу при виборі ковдри
Вибором ковдри не варто легковажити чи економити на її придбанні, оскільки досить часто це покупка на декілька років. Щоб підібрати таку модель, яка забезпечить приємний, повноцінний відпочинок, варто врахувати декілька її параметрів.
Розмір
Перше, з чим необхідно визначитись — це розмір ковдри. Вона буває:
-
полуторною — розмір такої ковдри 140x205 см, чого цілком вистачає для однієї дорослої людини, підлітків та дітей;
-
двоспальною — така ковдра має розміри 172x205 см і чудово підходить для двох дорослих;
-
євро — розміри європейських брендів, які бувають двох видів: «євро-полуторка» (155х215 см) та «євро-двоспальне» (200x220 см).
Щоб ковдрою було зручно вкриватись, вона повинна мати більшу ширину ніж ліжко. Також варто враховувати особисті уподобання і звички спати.
Наповнювач
Наповнювач в ковдрі слугує для збереження тепла. Він буває двох типів: натуральний та синтетичний. До натуральних наповнювачів відносяться:
-
бавовна — легкий наповнювач, який використовується переважно в тонких літніх ковдрах;
-
пір’я і пух — м’який, теплий та легкий матеріал, який здатен довго прослужити, проте його полюблять кліщі;
-
овеча вовна — теплий і приємний наповнювач, але з часом в ньому може завестись моль та інші комахи;
-
натуральний шовк — має всі властивості інших натуральних наповнювачів та при цьому не викликає алергії, не схильний до появи комах (єдиний недолік цього матеріалу — висока ціна);
-
вата — бюджетний наповнювач, який добре тримає тепло, однак є досить важким, вбирає неприємні запахи та пил.
Синтетичні наповнювачі також досить теплі, легкі та прості у догляді. Вони бувають з таких матеріалів як:
-
силіконове волокно — дуже теплий наповнювач, який добре тримає форму, має високу міцність та антистатичні властивості;
-
холофайбер — синтетичний матеріал, який одночасно непогано пропускає повітря та утримує тепло;
-
синтепон — легкий, м’який наповнювач, але не надто теплий для холодної пори року.
Порівняно з натуральними матеріалами, синтетичні наповнювачі гірше пропускають повітря та накопичують статичну електрику. Проте, завдяки цьому вони є значно теплішими. Саме тому для зими рекомендується вибирати ковдру з якісного синтетичного матеріалу на кшталт силіконового волокна.
Щільність наповнювача
Щільність наповнювача безпосередньо впливає на її теплопровідність та вимірюється в грамах на один квадратний метр. Цей показник буває таким:
-
420 г/м² — зустрічається у дуже теплих ковдрах;
-
300-350 г/м² — використовується у демісезонних ковдрах;
-
220-280 г/м² — буває у полегшених ковдрах;
-
200-220 г/м² — підходить для літніх ковдр.
Виробники не завжди вказують точну щільність наповнювача. Досить часто теплота виробу позначається крапками або хвилястими лініями від однієї до п’яти, де одна позначка вказує на те, що це легка ковдра, а п’ять позначок — особливо тепла.
Підіб’ємо підсумки
Ковдра — це один з найважливіших елементів спального комплекту, який впливає на якість і комфорт сну. Для літа варто обирати модель з натуральним наповнювачем, який має низьку щільність. Для зимової пори ж краще підібрати ковдру з щільного синтетичного матеріалу. Знайти різні моделі ковдр та придбати ту, яка підходить найкраще можна в інтернет-магазині КІМА.